Star Evolution

Rasa ludzka wyruszyła już na podbój galaktyki. Jednak pierwsza kolonia w układzie Proxima Centauri usamodzielniła się. Jak potoczą się dalsze losy Terran?


#1 2009-04-25 09:31:55

Rennkar Valasin

Kreator, MG, Gracz

9654374
Skąd: Prim
Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 283
Punktów :   
Pochodzenie: Terra
Zawód: Zarządca, Najemnik, Pilot
Stopień: Głównodowodzący PCC

Technologie

Oto lista technologi z krótkim objaśnieniem w jakiej fazie użytkowania się znajdują.
Każdy naukowiec/inżynier ma prawo zacząć badania nad jednym, z jego dziedziny.

Technologie Kosmiczne Federacji:
-Nanotytanowe Poszycia - Faza lotnych prototypów (Poszycia statków kosmicznych/lądowników/statków naziemnych wykonane z nanotytanowych rurek ułożonych pod kontami najlepiej absorbującymi wszelakiego rodzaju energię - Kinetyczną, cieplną czy jakąkolwiek inną.)
-Tytanowe Poszycia - Faza Użytkowa (Poszycia statków kosmicznych/lądowników/statków naziemnych wykonane z arkuszy wzmacnianego Tytanu. Dość wytrzymałe, choć wyraźnie niewystarczalne do prowadzenia walk w przestrzeni kosmicznej)
-Działa Magnetyczne - Faza użytkowych (wojsko) prototypów (Działo wykonane z elektromagnesów, rozpędzających swoim polem magnetycznym metalowy pocisk i tym samym wystrzeliwujących go z lufy.
-Działo Jonowe - Faza projektu elektronicznego (Działo wystrzeliwujące strumień silnie zjonizowanych cząstek w stronę wrogiego obiektu uszkadzając cąłą elektronikę i niwelując tarcze - Teoretycznie)
-Działo Fuzyjno-Laserowe - Faza projektu elektronicznego (Potężny laser napędzany za pomocą ciągłej reakcji zimnej fuzji)
-Działo Jądrowo-Laserowe - Faza przestarzała (Laser bazujący na energii kontrolowanej reakcji jądrowej)
-Pokładowe Reaktory Termojądrowe - Faza użytkowa (Wytwarzające energię na bazie reakcji termojądrowych reaktory zapewniają energię wszystkim układom na statku)
-Napęd Jonowo-Fuzyjny - Faza użytkowa (Bazując na energii termojądrowej fuzji reaktora pokładowego, napęd ten odpycha statek wytwarzając odrzut, nadający kierunek lotu (Silnik główny znajduje się zazwyczaj z tyłu, lecz na całęj powierzchni statku znajdują się silniki manewrowe)
-Pokładowa Elektrownia Antymateryjna Box II - Faza zapomina (Pobiera antymaterie z gotowego i niemożliwego do ponownego napełnienia przed końcowym opróżnieniem przechowalnika i anihiluje ją z materią w małych ilościach przejmując większą część energii reakcji wydalonej w postaci fotonów i ciepła, zasila głównie Warp'a)
-Napęd Warp Klasy Explode - Faza zapomniana (Użytkując antymaterię, zagęszcza przestrzeń przed statkiem i rozszerza za nim wprowadzając obiekt w tunel warp, który kończy się wraz z zurzyciem całego paliwa. Proces wprowadzenia jest dość niebezpieczny dla wszelkich obiektów dookoła, stąd nazwa tego rodzaju silnika Warp)

Technologie Kosmiczne Związku:
-Nanotytanowe Poszycia - Faza Użytkowa (Poszycia statków kosmicznych/lądowników/statków naziemnych wykonane z nanotytanowych rurek ułożonych pod kontami najlepiej absorbującymi wszelakiego rodzaju energię - Kinetyczną, cieplną czy jakąkolwiek inną)
-Poszycia Welonowo-Organiczne - Faza wstępnych badań zapoznawczych (Welon otaczający Prim jest w stanie egzystować - Jeśli ma jakiekolwiek połączenie z resztą, lub z większą częścią reszty pokrywy planety - nawet w pustce międzyplanetarnej. A sama "roślina" przejawia niezwykłą odporność na większość czynników zewnętrznych.
-Tytanowe Poszycia - Faza przestarzała (Poszycia statków kosmicznych/lądowników/statków naziemnych wykonane z arkuszy wzmacnianego Tytanu. Dość wytrzymałe, choć wyraźnie niewystarczalne do prowadzenia walk w przestrzeni kosmicznej)
-Działa Magnetyczne - Faza użytkowych (wojsko) prototypów (Działo wykonane z elektromagnesów, rozpędzających swoim polem magnetycznym metalowy pocisk i tym samym wystrzeliwujących go z lufy.
-Działo Jonowe - Faza Użytkowa (Działo wystrzeliwujące strumień silnie zjonizowanych cząstek w stronę wrogiego obiektu uszkadzając całą elektronikę i niwelując tarcze - Teoretycznie)
-Działo Warpowe - Faza projektów elektronicznych (Strumień łamiący przestrzeń w okolicach wrogiego statku - Rozrywający jego poszycie)
-Pokładowe Reaktory Termojądrowe - Faza użytkowa (Wytwarzające energię na bazie reakcji termojądrowych reaktory zapewniają energię wszystkim układom na statku)
-Napęd Jonowo-Fuzyjny - Faza użytkowa (Bazując na energii termojądrowej fuzji reaktora pokładowego, napęd ten odpycha statek wytwarzając odrzut, nadający kierunek lotu (Silnik główny znajduje się zazwyczaj z tyłu, lecz na całęj powierzchni statku znajdują się silniki manewrowe)
-Pokładowa Elektrownia Antymateryjna Box II - Faza udoskonalania(Pobiera antymaterie z gotowego i niemożliwego do ponownego napełnienia przed końcowym opróżnieniem przechowalnika i anihiluje ją z materią w małych ilościach przejmując większą część energii reakcji wydalonej w postaci fotonów i ciepła, zasila głównie Warp'a)
-Napęd Warp Klasy Explode - Faza udoskonalania (Użytkując antymaterię, zagęszcza przestrzeń przed statkiem i rozszerza za nim wprowadzając obiekt w tunel warp, który kończy się wraz z zużyciem całego paliwa. Proces wprowadzenia jest dość niebezpieczny dla wszelkich obiektów dookoła, stąd nazwa tego rodzaju silnika Warp. Ta klasa silników może wykonać jeden skok, po którym należy przejrzeć wszystkie obwody)

Technologie Bojowe Federacji:
-Wspomagające Pancerze Bojowe, V2 - Faza Użytkowa (Te WPB zwiększają szybkość i zdolność do reakcji żołnierz - Również jego siłę oraz precyzję strzału. Mają włąsne zasilanie i zapasy tlenu wystarczające na około 4h dla spokojnie oddychającego pilota (W czasie bitwy coś poniżej 2h. Są wielkości człowieka, wykonane z Stopów tytanu - pomimo tego elastyczne i stosunkowo wygodne (Głównie ze wzgledu na serwomechanizmy oraz wyściółkę wnętrza). Dość wytrzymałe ale przeklinane przez żołnierzy za zawodny system filtracji zapachów. Obecnie produkowane seryjnie na Marsie)
-Wspomagające Pancerze Bojowe V1 - Faza przestarzała (Te WPB zapewniają bardzo dobrą ochronę, lecz nie najlepszą mobilność. Dość toporne w sterowaniu - wykonane z stosunkowo wysokiej jakości sztywnych stopów tytanu, niezdarne w trakcie ruchu. Jednak wyjątkowo precyzyjni strzelcy, wyposażeni miniaturowy silnik Jonowo-Fuzyjny byli w stanie na chwilkę wyskoczyć na dowolna wysokość po czym wyhamować przy opadaniu. Jednak jego długie stygnięcie i gigantyczny pobór energii nie dawały w sumie zbyt wielu plusów. Obecnie wycofane z produkcji masowej i użytku. Dostępne w dużych ilościach na czarnym rynku)
-Wspomagający Pancerz Bojowy V2 Mk. 2 - Faza Prototypu (Te WPB Mk.2 są wręcz nieziemsko wytrzymałe - wykonane z nanotytanu (Czystych nanorurek tytanowych) - Są w stanie przetrzymać cios z najnowocześniejszej broni magnetycznej. Oczywiście o ile przeciwnik nie trafi w jeden z nielicznych słabych punktów. Nieprzeznaczone do produkcji masowej - Ich wyrób trwa zbyt długo, a elektronika jest zbyt droga. Istna arystokracja wśród WPB, zarezerwowana do misji specjalnej wagi i dla ważnych notabli i wyróżniających się weteranów)

Ostatnio edytowany przez Rennkar (2009-04-25 11:39:17)


Scio me nihil scire - Wiem że nic nie wiem - Sokrates

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.starevolution.pun.pl roleplay maniak wampiria